Zespół Szkół Specjalnych nr 1 zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Biuletynu Informacji Publicznej Zespołu Szkół Specjalnych nr 1.

Data publikacji strony internetowej: 09.09.2020

Data ostatniej dużej aktualizacji: 09.03.2021.

Status pod względem zgodności

Niniejsza strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

Treści wymienione poniżej są niedostępne z powodu nieproporcjonalnego obciążenia:

  1. Część plików .DOC, .XLS, .PDF nie posiada struktury opartej o nagłówki. W miarę możliwości błędy w tego rodzaju dokumentach zostaną poprawione, a nowe powstaną zgodnie z zaleceniami.
  2. Część zdjęć i grafik jest pozbawiona opisu alternatywnego. Tego typu niedopatrzenia będą eliminowane.

Oświadczenie sporządzono dnia 11.09.2020, a zaktualizowano dnia . Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jestPiotr Sobczyński, adres poczty elektronicznej zss1@miasto.szczecin.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 914538880 . Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli

Budynek przy ulicy Polickiej 3

W budynku siedzibę ma Szkoła Podstawowa nr 31 oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 1. Wejście do budynku zaprojektowano od strony ulicy Polickiej. Placówka posiada także jedno wejście znajdujące się za szkołą od ulicy Doroty. W razie potrzeby istnieje możliwość dojazdu samochodem do wejścia głównego oraz do wejścia znajdującego się w tylnej części budynku.

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind

Budynek Ośrodka składa się z czterech segmentów „A”, „B”, „C” i „D”, których kondygnacje
są przesunięte w stosunku do siebie o około pół metra. Segment „A” jest połączony poprzez łącznik
z odrębnym segmentem sportowym „E”. Segmenty „A”, „B” i „C” to obiekty dwukondygnacyjne, podpiwniczone, natomiast segment „D” to obiekt dwukondygnacyjny bez podpiwniczenia.

Segment A – znajdują się tu sale lekcyjne, pokój psychologa szkolnego, pokój pedagoga szkolnego, gabinet pielęgniarki, toaleta, stołówka oraz pomieszczenia administracyjne (gabinet księgowej oraz kierownika administracyjnego)
Segment B – sekretariat, gabinet dyrektora, gabinet vice dyrektora, 3 toalety, sale lekcyjne, pracownia komputerowa, pomieszczenie z monitoringiem
Segment C - znajdują się tu sale lekcyjne, pokój nauczycielski, sala SI, 3 toalety
Segment D – znajdują się tu sale lekcyjne, świetlica oraz archiwum dokumentacji szkoły
Segment E – znajduję się tu sala gimnastyczna z zapleczem (szatnia i ubikacja), sala lekcyjna
Podpiwniczenia – znajduje się tu szatnia dla dzieci, pralnia, warsztat konserwatora i pomieszczenia socjalne dla obsługi szkoły
Budynek nie jest przystosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz nie posiada możliwości korzystania z windy. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabo widzących.

Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych
Szkoła nie dysponuje pochylniami, platformami, pętlami komunikacyjnymi itp.

Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych
Od strony ulicy Polickiej można wjechać na teren posesji i zaparkować samochód. Do wejścia głównego prowadzi płaski chodnik bez przeszkód poziomych. Z tyłu budynku od ulicy Doroty znajduje się jedno wejście do szkoły do którego również można dojechać samochodem oraz zaparkować. Do tego wejścia prowadzi płaski chodnik bez przeszkód poziomych. Parking dla przewozów, które dowożą uczniów do szkoły znajduje się także z tyłu budynku. Nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku szkoły ma prawo wejść osoba z psem przewodnikiem/asystującym.

Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W budynku jest możliwość porozumiewania się za pomocą języka migowego.